12. märts Veljo Tormise mälestuskontsert

Collegium Musicale

fa-facebook

12. märts Veljo Tormise mälestuskontsert

Pühapäeval, 12. märtsil kell 17 toimub Tallinnas Estonia kontserdisaalis Veljo Tormise mälestuskontsert. Sellel õhtul on helilooja meie keskel mitte ainult muusika kaudu, vaid ka sõnas ja pildis ning kuulajail on võimalus osa saada ühislaulmisest tema eestlaulmisel. Kontsert viiakse läbi silmas pidades ja austades helilooja enda soove.

21. jaanuaril meie seast lahkunud armastatud helilooja VeljoTormis on salvestanud enam kui tuhandeaastased regilaulud kunstmuusikateostesse, mille kaudu elab see eesti rahvapärimus edasi ning ulatub oma sünnimaa piiridest kaugemalegi. See oli Tormise missioon, hingevajadus ja elutöö – mitte unustada seda, millest on alguse saanud meie kultuur.

Veljo Tormise mälestuskontserdil on ühendanud jõud Eesti muusikud, kelle jaoks on Tormise muusika olnud aastakümneid enesestmõistetavalt repertuaari osa. Lavale astuvad Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, tütarlastekoor Ellerhein, kammerkoor Collegium Musicale, solistid Mihkel Peäske, Leho Karin ja Celia Roose ning dirigendid Tõnu Kaljuste, Olev Oja, Ants Soots ja Miina Pärn. Kontserdi kunstiline juht on dirigent Tõnu Kaljuste.

Veljo Tormise mälestuskontserdist teevad otseülekande ETV ja Klassikaraadio. Kontserdi korraldab Nargenfestival koostöös Eesti Heliloojate Liiduga.

Piletid on müügil Piletilevis.

X