Simon Carringtoni avatud proovid

Collegium Musicale

fa-facebook

Simon Carringtoni avatud proovid

Teisipäeval, 20. augustil alustab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Pühalepa muusikafestivali ettevalmistavaid proove Briti dirigent Simon Carrington. Proovid H.I.F.Biberi vanamuusikateosega „Vesperae longiores ac breviores“ on huvilistele avatud.

„Ennekõike ootame proove jälgima lauljaid, dirigente, koorijuhte ning nende erialade tudengeid,“ ütles Pühalepa festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav. „Biberi muusika on väga ilus ja barokiajastu heliloojana väärib ta kindlasti suuremat tähelepanu.“

Proovid toimuvad järgmiselt:
T 20. august kell 13.30 -17.00
K 21.august kell 10.00-13.00 ja 14.30-17.30
N 22.august kell 10.00-13.00 ja 14.30-17.30
R 23.august kell 10.00-12.30
Proovidesse on oluline eelregistreerimine:
info@collegiummusicale.ee

Kontserdid dirigent Simon Carringtoni dirigeerimisel toimuvad 24. augustil kell 18 Hiiumaal, Pühalepa kirikus ja 25. augustil kell 19 Tallinnas, Mustpeade majas.
Teose esitavad solistid, Collegium Musicale Fest ja barokkansambel. Piletid saadaval Piletilevist. 

Ans. The King´s Singers kauaaegsal lauljal ja Yale’i ülikooli emeriitprofessoril Simon Carringtonil on olnud silmapaistev muusikukarjäär. Lavalaudadele on ta astunud nii laulja, kontrabassimängija kui dirigendina. Aastatel 2003-2009 oli ta Yale’i ülikooli professor dirigeerimises ja Yale Schola Cantorumi juht. Tegu on 24-liikmelise kammerkooriga, mis tema juhtimisel saavutas edu nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil, tekitades huvi ka Simon Carringtoni mantlipärijas, Jaapani Bachi kolleegiumi juhis Masaaki Suzukis. Enne USA-sse tööle asumist oli Carrington 25 aastat laulja ja kunstiline juht rahvusvaheliselt tunnustatud Briti vokaalansamblis The King’s Singers,  olles ühtlasi üks ansmbli asutajaliikmeid. The King’s Singersi algusaegadel tegi Carrington karjääri ka kontrabassimängijana.  Ta spetsialiseerus continuo-mängule, seda eriti koos oma Cambridge’i kaasaegse John Eliot Gardieneriga, kellega koos tehti ka mitmeid salvestusi. Carrington on mänginud koos kõigi suurte  sümfoonia- ja kammerorkestritega ning selliste eripalgeliste maestrote nagu Claudio Abbado, Daniel Barenboim, Benjamin Britten, Pierre Boulez, Sir Colin Davis, Carlo Maria Guilini, Otto Klemperer, Ricardo Muti, Georg Solti ja George Szell juhtimise all.  Carrington viib regulaarselt läbi dirigeerimise meistrikursusi, seminare ja astub maailma eri paigus üles külalisdirigendina.

23.-25. augustini toimuva Pühalepa muusikafestivali keskmes on vanamuusika ja Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri looming. Festivali kava siit

 

X