Pärdi päevadel kõlab Erki Pärnoja Anima Mea

Collegium Musicale

fa-facebook

Pärdi päevadel kõlab Erki Pärnoja Anima Mea

Tänavusel festivalil Pärdi päevad kõlab Collegium Musicale esituses Arvo Pärdi a cappella koorilooming ja Erki Pärnoja Anima Mea. Kontserdid toimuvad 2. septembril Pärnus Elisabethi kirikus ja 3. septembril Viljandis Pauluse kirikus. Kahe erineva loojanatuuri muusika algimpulss on üks – muusika lähtub ajatut ja igavikulist mõõdet kandvast tekstist.

„Mul on väga hea meel, et meil on võimalik just selle kavaga Pärnus ja Viljandis kontserte anda. Julgen lubada, et see kontsert puudutab hinge,“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav. „See on lihtsalt niivõrd eriline atmosfäär, mis seal tekib,“ lisas ta.

Erki Pärnoja kooriteos „Anima mea“ (lad ’minu hing’) valmis Collegium Musicale tellimusel ja on pühendatud autori leinavale sõbrale. „Anima mea“ heidab pilgu ühe elu loosse täis lõppe, alguseid ja piiritute võimaluste maailma nende vahel. See on palve, et alati säiliks usk uuesti alustamise võimalikkusesse. Teoses kasutatud tekstid sisaldavad keldi palveid ja luulet Anna Haavalt ning Hasso Krullilt. Teose tekstide koostamisel andsid oma panuse Eero Epner, Anu Lamp ja Jaan Tammsalu. Erki Pärnoja „Anima mea“ sisaldab autorile omast käekirja, filmilikku eepikat ja ilutunnetust, lisades paletti kammerkoori Collegium Musicale hingepuudutavad kooriseaded. Inimhinge ja laiemalt kõige elava ajatu müsteerium ongi „Anima mea“ kandev tukse, vaadates egotsentrilise maailmanägemuse piiride taha, kus ei peitu küll vastused kõigele, aga võib leiduda võti, kuidas kaootilise ja pööraselt muutuva maailmaga selgust ja rahu leida.

Erki Pärnoja on tunnustatud mitmete auhindadega, nende seas Eesti Muusikaauhind aasta meesartisti (2018) ja aasta alternatiiv/ indie-albumi (2018, 2021) kategoorias, Eesti Jazziauhind aasta jazz-helilooja kategoorias (2021) ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2020) väljapaistva žanriülese loometegevuse eest. Album „Anima mea“ oli nomineeritud 2022. aastal Eesti Muusikaauhinnale nii aasta albumi kui aasta alternatiivse albumi kategoorias.

Piletid Piletilevist ja enne algust kohapeal.

X