“Maarja missa” jõudis Riigikogusse

Collegium Musicale

fa-facebook

“Maarja missa” jõudis Riigikogusse

25. novembri on ÜRO nimetanud rahvusvaheliseks naiste vastase vägivalla vastu võitlemise päevaks. Lähisuhte vägivalla ohvriks langevad Eestis igal aastal tuhanded naised. Kui 2019 registreeriti politseis üle 4000 perevägivalla juhtumi, siis tänavu oli ainuüksi aasta esimeses pooles 6059 perevägivallaga seotud väljakutset. Kahjuks on see ainult jäämäe tipp, sest neid juhtumeid, mis politseisse üldse ei jõuagi, on arvatavasti kordades enam.

Kõigile koduvägivalla all kannatanud naistele mõeldes kõlas tänavu Collegium Musicale esituses Maria Faustilt tellitud helitoes “Maarja Missa” (esiettekanne 22.08.20 koostöös Eesti Ekspressiga). Teame, et sellest muusikateosest ei piisa, et olukorda muuta. Kuid loodame siiski, et see pakub lohutust ja usku. Ning julgust. Julgust muutusteks.

Tänase päeva puhul jõudis “Maarja missa” eraldi selleks valmistatud helikandjal Riigikogu ja valitsuse liikmeteni, õiguskantlserile, presidendile ja prokuratuuri. Oleme tänulikud iga otsuse ja tegevuse eest, mis aitab kaasa olukorra parandamisele.

Klassikaraadio vahendusel on Maria Faust “Maarja missa” järelkuulatava siit

X