Kontsertreisil Itaaliasse kõlab eesti heliloojate looming ja itaalia helilooja filmimuusika

Collegium Musicale

fa-facebook

Kontsertreisil Itaaliasse kõlab eesti heliloojate looming ja itaalia helilooja filmimuusika

6. detsembril kell 19.30 annab Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale kontserdi Itaalias Trento filharmoonias. Kavas on Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa ja Pärt Uusbergi looming. Samuti tuleb ettekandele itaalia helilooja ja tšellisti Nicola Segatta muusika „We offer you body and flesh“ filmile Forests | An Evocation, mis eraldiseisvalt esitatakse ka 7. detsembril kaasaegse etenduskunstide keskuses Cetrale Fies.

„Tegemist on väga huvitava ja pikaajalise koostööga, mis on kestnud alates koroona-ajast ja sellel aastal jõudmas lõpule – mai kuus esilinastus Trento filmifestivalil „Forests“, mille muusika eelmisel suvel salvestasime ja nüüd kõlab see muusika siin ka elavas esituses,“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav. Filmimuusika esitlus toimub looduse keskel asuvas ettenduskunstide keskuses. Trento filharmoonia kontsert eesti heliloojate loominguga paneb aga punkti filharmoonia sügishooaja sarjale, mille avalöögi tegi septembris The Tallis Scholars. „Vaadates sügishooaja esinejaid on loomulikult heameel selles loetelus olla. Samuti on rõõm tutvustada siinsele publikule eesti heliloojate muusikat,“ lisas Üksvärav.

6. detsembril Trento filharmoonias tuleb ettekandele:

Cyrillus Kreek „Mu süda ärka üles“
Nicola Segatta „We offer you body and flesh“
Veljo Tormis „Raua needmine“
Pärt Uusberg „Miserere“
Arvo Pärt „Alleluia Tropus“
Arvo Pärt „Virgencita“
Erkki-Sven Tüür „Canticum Canticorum Caritatis“ – Itaalia esiettekanne
Tõnu Kõrvits „Seitsme linnu seitse und“, solist Nicola Segatta (tšello)

Eestis saab Collegium Musicalet kuulda 17. detsembril kell 17 Kärdla kirikus Hiiumaal. Siis tuuakse publikuni Robert Jürjendali teose „Seitse valgusluike“ esiettekanne. Teose tekstide autor on Tõnu Õnnepalu.

X