Heategevuskontsert Ukraina toetuseks

Collegium Musicale

fa-facebook

Heategevuskontsert Ukraina toetuseks

Laupäeval, 26. märtsil kell 19 on kõik oodatud Tallinna Jaani kirikus toimuvale heategevuskontserdile Ukraina toetuseks. Kontsertettekandena kõlab seal esmakordselt Erkki-Sven Tüüri uus kooriteos “Ukrainale“.

Heategevuskontseridil astuvad üles kammerkoor Collegium Musicale, Erki Pärnoja koos bändiga, dirigent Endrik Üksvärav.

„Kas eesmärk kompleteerida laupäevase kontserdiga üks Ukraina poole vurav kiirabiauto ehk koguda 30 000 eur võiks olla teostatav? Selleks oleks vaja, et 1000 inimest ostaks 30 eur toetuspileti. Omaltpoolt pakume emotsionaalset ja hingekosutavat kontserdielamust ja oleme tänulikud juba ette!“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

Kontserdi esimeses osas kõlab eesti heliloojate looming – Arvo Pärt, Veljo Tormis, Pärt Uusberg ja Erkki-Sven Tüüri uus kooriteos “Ukrainale”, mis on kirjutatud murest ja südamevalust Ukrainas toimuva pärast. Segakoorile loodud teoses on kasutatud ukrainakeelseid tekste Jesaja ja Habakuki raamatutest. “Kivistunud lein mu sees paradoksaalsel kombel pulbitses ja nõudis väljapääsu. Miks ma selle laulu kirjutasin? Et anda omalt poolt mingi panus, et inimesed, kes seda kuulevad, saaksid sellega osastuda.” (Erkki-Sven Tüür)

Kontserdi teises osas tuleb ettekandele Erki Pärnoja “Anima Mea”.

Kogu heategevuskontserdi tulu läheb kiirabiautode ja minibusside vajalike vahenditega sisustamiseks ja saatmiseks otse nendesse Ukraina linnadesse, kust seda abi palutakse. MTÜ Slava Ukraini vabatahtlikud on sõjakoldesse kohale toimetanud juba 23 kiirabiautot, mis on ostetud ja komplekteeritud Rotary Klubi liikmete abiga. Iga auto täitmiseks humanitaarabi ja meditsiinivahenditega kulub keskeltläbi 30 000 eurot.

Toetuspiletid hinnaga 15, 20, 30 ja 50 eurot saadaval Piletitaskust: https://www.piletitasku.ee/et/event/1587

Ühtlasi saab kohapeal teha annetusi.

Kontserdi korraldamisega on seotud: MTÜ Collegium Musicale, Monday Morning Management, Ekspress Meedia, MTÜ Slava Ukraini.

Slava Ukraini!

X