Goriziast 5 esikohta ja Grand Prix

Collegium Musicale

fa-facebook

Goriziast 5 esikohta ja Grand Prix

Kammerkoor Collegium Musicale sai Itaalias Gorizias lõppenud 50. rahvusvahelisel koorikonkursil “Seghizzi 2011” viies kategoorias esikoha ja eripreemia huvitava ning mitmekesise repertuaari eest. Võitusid kroonis festivali Grand Prix!  Grand Prix võiduga kaasneb lisaks rahalisele preemiale aastal 2012 kontserttuur Itaalias!

“Zhürii liikmete kommentaarid meie koori aadressil olid eranditult positiivsed. Neil oli raske uskuda, et oleme tegutsenud ainult üheksa kuud,” rääkis koori dirigent Endrik Üksvärav. “Meil oli väga ambitsioonikas ja raske kava ja ega ma väga palju paremini midagi ei oleks vist osanudki teha. Vaatamata sellele ei julgenud ma ise kuni viimase hetkeni midagi mõelda ega loota. Grand Prix voorus olin kindel, et see läheb ühele Hispaania koorile. Kuid seegi võit tuli meile!” ütles Üksvärav.

Auhinnasadu. Foto Elar Nellis.

Üksvärava sõnul oli koorile Gorizia konkursi puhul suureks abiks eelnev osalemine kevadisel Tallinn 2011 koorifestivalil, kus saadi kammerkooride kategoorias III koht. “Püüdsin igati saadud tagasisidega arvestada ja tundub, et õnnestus! Abistajaid oli teisigi. Suur tänu kõigile!”

Gorizias 6-11 juuli toimunud koorikonkursile Seghizzi 2011 oli valitud osalema 19 koori 16st riigist. Tegemist on kõrgetasemelise European Grand Prix sarja festivaliga. Kümneliikmelise rahvusvahelise zhürii esimees oli Simon Carrington (UK).

Kammerkoor Collegium Musicale osales festivalil Seghizzi 2011 viies kategoorias: 1400-1650 perioodi muusika, 19.sajandi muusika, rahvamuusika, 1945 kuni tänapäev ning  eraldi veel kaasaja muusika kategooria.

Festivali raames andis koor Venezia lähedal Suseganas ka kontserdi, mille kava koosnes eranditult Eesti heliloojate loomingust: A. Pärt, V. Tormis, R. Kangro, P. Uusberg jt. “Eesmärk oli tutvustada Eesti muusikat ning kirikutäis rahvast võttis meie kontserdi suurte ovatsioonidega vastu, ” ütles Üksvärav.

Eestist osales viimati Seghizzi festivalil aastal 2001 ETV Tütarlastekoor Aarne Saluveeri dirigeerimisel, kes naases samuti Grand Prix-ga.

Collegium Musicale reisikulusid aitasid lisaks eratoetustele katta Eesti Kultuurkapital ja Eesti Hasartmängumaksu Nõukogu.

X