Endrik Üksvärav osaleb solistina Tokyos La Folle Journée festivalil

Collegium Musicale

fa-facebook

Endrik Üksvärav osaleb solistina Tokyos La Folle Journée festivalil

Tenor Endrik Üksvärav osaleb solistina tänavusel La Folle Journée festivalil Tokyos. Ettekandele tuleb Honeggeri “Le Roi David”, juhatab dirigent Daniel Reuss.

Laupäeval, 6. mail Tokyo International Forumis (3-5-1 Marunouchi, Chiyoda-ku, Tokyo) toimuval kontserdil on kaastegevad Ensemble Vocale Lausanne ja Sinfonia Varsovia.

Tänavune La Folle Journée festival Jaapanis toimub 4.-6. mail ja kannab pealkirja “La Danse” (Tants). La Folle Journée on üks suurimaid sealseid klassikalise muusika sündmusi, kus külastajaid kokku üle miljoni inimese. Festival sai alguse 1995. aastal Prantsusmaal Nante´is. Jaapanis toimub festival 2005. aastast.

Tenor ja dirigent Endrik Üksvärav (s.1980) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal (2004) ning omandanud samal erialal ka magistrikraadi (2011). Õppinud lisaks trompetit ja metsasarve. 2010. aasta sügisel pani ta aluse kammerkoorile Collegium Musicale. 2011 osales ta Leipzigis Peter Kooij juhendatud J.S.Bachi laulmise meistrikursusel ja 2012 Peter Kooij juhitud J.S.Bachi passioonide laulmise meistrikursusel. 2012. aasta sügisel alustas ta õpinguid Haagi Kuninglikus Konservatooriumis vanamuusika laulu erialal ja jätkas 2014 magistriõppes. Tema õppejõududeks olid tunnustatud lauljad Peter Kooij, Michael Chance ja Jill Feldmann. Viimase kolme aasta jooksul on Endrik Üksvärav astunud regulaarselt solistina üles nii Eestis kui Hollandis, sh osales solistina Arvo Pärdi-Robert Wilsoni suurprojektis „Aadama Passioon“.  Lauljana on ta teinud koostöös selliste dirigentidega nagu Franz Brüggen, Daniel Reuss, Tõnu Kaljuste, Paul Hillier, Jos van Veldhoven, Peter Dijkstre, Peter van Heyghen, Hidemi Suzuki, Tan Dun, Simon Carrington jt.

X