Collegium Musicale vahetas pabernoodid tahvlite vastu

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale vahetas pabernoodid tahvlite vastu

Kammerkoor Collegium Musicale on esimene Eesti koor, kes võttis vastu innovatsiooni ja e-maailma poolt pakutava ning vahetas pabernoodid tahvlite vastu. Samm sai teoks tänu Euronicsi Apple Shopi abile.

„Oleme tahvlist laulmist katsetanud juba pikalt ja oleme väga rõõmsad, et Euronicsi toel see unistus nüüd täitus,“ ütles koori dirigent Endrik Üksvärav. „Eelistame laulmisel iPad-e, kuna neile on olemas vastav programm, mida pidevalt täiustatakse. Tahvlite kasutamine tähendab meile suurt kokkuhoidu, seda ennekõike nootide paljundamisele kuluva aja, aga ka raha ja paberi osas. Samuti pole kontsertidel muret ruumi valgustusega, lauljatel on tahvli puhul valgus alati kaasas,“ ütles Üksvärav.

Üksvärav kasutab ka dirigendina proovides ja nende ettevalmistamisel iPadi ning on ka juba kontserte tahvlist juhatanud. Koorina hindab Collegium Musicale kiirust, paindlikkust, mugavust ning loomulikult professionaalsust – seda kõike tahvlite kasutamine ka võimaldab.

„Collegium Musicale otsus võtta laulmisel kasutusele iPadid on ilmekas näide sellest, kui suurt praktilist väärtust tahvelarvutid professionaalse kollektiivi töös omavad,“ ütles Euronicsi kommunikatsioonijuht Kristjan Terase. „Tipptasemel kammerkoori toetamine on meile suur au ja privileeg ning ainsate Apple Shop tüüpi kaupluste esindajana Eestis pakub seesugune koostöö siirast rõõmu.“

Fotogalerii tahvlite üleandmisest: https://www.facebook.com/choircollegium/posts/1637042929667036?notif_id=1524122936036525&notif_t=page_post_reaction&ref=notif

Tallinnas tegutsev Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale (www.collegiummusicale.ee) on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits jt). Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori eesmärk on pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool. Koori seitsme tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka heliloojad Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. 2017. aasta tõi kontserdid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja Soomes. Kokku andis koor 2017. aastal 48 kontserti, neist 21 väljaspool Eestit. 2018. aasta algusest on antud kokku 12 kontserti, neist 5 väljaspool Eestit (Liibanonis ja Kreekas), sh Arvo Pärdi „Aadama itk“ Kreeka esiettekanne, poola heliloojate Szymansky ja Gorecki teoste Eesti esiettekanded ja Rasmus Puuri „Oleks“ esmaettekanne.

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral „Aasta koori“ tiitliga (2017, 2014 ja 2011). Tegemist on seni ainsa kooriga Eestis, kellele see tiitel nii mitu korda osaks on saanud.

Koori tegevust toetab Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna linn. Koori suuremad koostööpartnerid on Eesti Kontsert ja Klassikaraadio.

X