Collegium Musicale tähistab Arvo Pärdi sünnipäeva kontsertidega Tšehhis ja Poolas

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale tähistab Arvo Pärdi sünnipäeva kontsertidega Tšehhis ja Poolas

Kammerkoor Collegium Musicale alustab täna kontsertreisi, mille raames antakse kontserdid Tšehhis ja Poolas. Kontsertidel kõlab Arvo Pärdi muusika ning nendega tähistatakse helilooja 86. sünnipäeva.

Kontserdid toimuvad 11. septembril Ostravas ja 12. septembril Katowices. Viimasega tähistatakse lisaks Arvo Pärdi sünnipäevale ka Katowice linna sünnipäeva. „Kuna Katowice linna sünnipäev on Arvo Pärdiga samal ajal, siis saime kutse palvega esitada Arvo Pärdi muusikat,“ rääkis koori dirigent Endrik Üksvärav. Ta lisas, et Poolaga seovad Collegium Musicalet juba pikaajalised suhted, lisaks Arvo Pärdi loomingule on koori esituses kõlanud seal ka Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa ja Veljo Tormise looming.

Tallinnas tegutsev Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koor tegutseb professionaalsetel alustel ja on olnud Eesti muusikalise eliidi hulgas sellest ajast, kui dirigent Endrik Üksvärav 2010. aastal koori lõi. Koori repertuaar varieerub renessansitoonidest nüüdismuusikani, keskendudes eesti heliloojatele. Collegium Musicale annab aastas keskmiselt 40 kontserti ja on läbi aastate olnud aktiivne uue eesti heliloomingu tellija ja esitaja. 2020. aasta esiettekannete kontole jäi rohkem kui kolme tunni jagu uut eesti koorimuusikat.

X