Collegium Musicale suvehooaeg algab Tartus ja toob 15 kontserti

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale suvehooaeg algab Tartus ja toob 15 kontserti

Collegium Musicale suvehooaeg algab reedel, 13. juulil kell 22 kontserdiga Tartu Jaani kirikus. Kokku annab koor natuke rohkem kui kuu aja jooksul 15 kontserti, sh koos Hollandi tippdirigendi Daniel Reussiga.

Tartus festivali „Klaaspärlimäng“ raames toimuval öökontserdil kõlavad Cyrillus Kreegi vaimulikud rahvaviisid, kontserdil on kaastegev eesti tuntud jazzmuusik Jaak Sooäär (elektrikitarr).  Pühapäeva, 15. juuli varahommikul alustab koor aga „Unustatud rahvaste retke“ Venemaa suunas, kus külastatakse ingerlaste ja vepslaste alasid. Retk kuulub EV100 välisprogrammi ja retke esimene osa toimus eelmisel aastal Karjalasse. Idee pärineb Veljo Tormise samanimelisest kooritsüklist ning on kingituseks Eesti juubeliaastal meie väiksematele hõimurahvastele.

„Võib öelda, et meie suvehooaeg on eestimaine – laulame ainult eesti heliloojate muusikat, v. a. Orelifestivali kontsert – seal laulame Bachi. Muus osas aga Tormis, Tüür, Tobias, Kreek, Pärt, Ernesaks, Uusberg ja teised,“ rääkis koori dirigent Endrik Üksvärav. „Ootame väga koostööd Hollandi dirigendi ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori endise peadirigendi Daniel Reussiga.  Tema juhtimisel esitab koor kahe Hiiumaa helilooja – Erkki-Sven Tüüri  ja Rudolf Tobiase – loomingut, tähistades seega Tobiase 145. sünniaastapäeva.“

Collegium Musicale suvehooaeg 2018:
12. juuli kell 22 Tartu Jaani kirikus „Mu süda ärka üles“. Kaastegev Jaak Sooäär. Festival „Klaaspärlimäng“
15.-18. juuli EV100 Unustatud rahvaste retk nr 2: ingerlased ja vepslased
21. juulil kell 12 Ridala kirikus kontsert Ridala kihelkonnapäeval
21. juuli kell 18 Saaremaal Mustjala kirikus kontsert „Eesti lipp“
28. juuli kell 18.30 Niguliste kirikus Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali kontsert: In memoriam J.S.Bach
1. august kell 22 Tallinna Jaani kirikus Europa Cantat: „Rändaja õhtulaul“. Dirigent Daniel Reuss (Holland)
2. august kell 20 Mustpeade majas Europa Cantat: „Unustatud rahvad“. Dirigent Endrik Üksvärav *
5. august kell 13 Hiiumaal Pühalepa kirikus kontsert „Tüür ja Tobias“. Dirigent Daniel Reuss.
12. august kell 18 kontsert Kuusalus „Tormis Kõrveaial“
19. august kell 19 Lauluväljakul EV100 Üheslaulmine

*kontsert on Europa Canatati poolt preemiaks 2017. aasta EBU rahvusvahelisel koorikonkursil „Let the People Sing“ saavutatud Grand Prix võidu eest.

CM_EBU koorikonkursi Grand Prix

Collegium Musicale

Tallinnas tegutsev kammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming. Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme.

Koori seitsme tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis, Hollandis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. 2017. tõi kontserdid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja Soomes. Eesti heliloojatest esitati enim Veljo Tormise loomingut.  2017. oktoobris võitis koor EBU rahvusvahelise koorikonkursi “Let the People Sing” Grand Prix.  2018. aasta algas kontsertreisiga Liibanoni ja Kreekasse, suvi toob retke Venemaale ning sügisesse jäävad kontserdid Liivimaal ja Poolas.

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral „Aasta koori“ tiitliga (2017, 2014 ja 2011).

Koori tegevust toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja AS Ida-Tallinna Keskhaigla. Suurimad koostööpartnerid on Eesti Kontsert ja Klassikaraadio. Esimese eesti koorina vahetas Collegium Musicale tänavu pabernoodid tahvelarvutite vastu. Samm sai teoks tänu Euronicsi Apple Shopi abile.

X