Collegium Musicale sügishooaeg jätkub kõrgetasemeliste välisfestivalidega

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale sügishooaeg jätkub kõrgetasemeliste välisfestivalidega

Hiljuti 5-ndat sünnipäeva tähistanud kammerkoor Collegium Musicale sõidab eeloleval nädalavahetusel Tšehhi, kus 12. oktoobril antakse kontsert Brnos festivalil Moravia sügis. Sellele järgnevad kontserdid Poolas, Soomes ja Maltal.

Tänavuse Brnos toimuva festivali resideeruv helilooja on Erkki-Sven Tüür ning Collegium Musicalel on rõõm ja au esitada festivalil  helilooja a cappella kooriloomingut, ühtlasi saab Tšehhi esiettekande Erkki-Sven Tüüri „Missa brevis“.  Kontserdil kõlab ka Arvo Pärdi ja Veljo Tormise looming ning sellega tähistatakse ühtlasi Arvo Pärdi 80 ja Veljo Tormise 85. sünnipäeva.

24. oktoobril Poolas, Poznańis osaletakse Nostalgia festivalil, mille teemaks on tänavu „Arvo Pärt 80“. Kontserdi esimeses osas kõlavad Collegium Musicale esituses Arvo Pärdi a cappella kooriteosed ja teises osas koos festivaliorkestriga „Salve Regina“ ning „Aadama Itk“. Nostalgia festivali on varasemalt korraldatud juba 8 aastat ning selle elluviimisel tehakse ühtlasi koostööd Manfred Eicheri ja ECM-i artistidega.

1. novembril osaleb Collegium Musicale Kauniaisten muusikafestivalil Soomes. Kontserdil kõlab Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Erkki-Sven Tüüri looming, sh „Missa brevis“ Soome esiettekanne. 

21.-27. novembrini viibib koor Maltal, kus osaletakse kaasaegse kunsti biennaalil, mille raames kuulutati hiljuti välja ka rahvusvaheline heliloomingu konkurss. Parimad tööd kõlavad Collegium Musicale esituses heliloomingu workshoppidel, samuti annab koor 25. novembril Mdina katedraalis kontserdi, kus kõlab eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür, Galina Grigorjeva jt).

X