Collegium Musicale sai V rahvusvahelisel Harald Anderseni kammerkooride konkursil III koha

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale sai V rahvusvahelisel Harald Anderseni kammerkooride konkursil III koha

Kammerkoor Collegium Musicale naases 23.-24. septembril Helsingis toimunud kõrgetasemeliselt V rahvusvaheliselt Harald Anderseni kammerkooride konkursilt 3. kohaga. Konkursi võitis noortekoor Kamer Lätist.

Teise koha sai New Dublin Voices Iirimaalt ja kolmas koht anti lisaks Collegium Musicalele ka St: Jacobs Ungdomskör’ile Rootsist. Parimaks soome kooriks valis YLE Spira Ensemble.

“Oleme väga rõõmsad. Ennekõike oli soov teha hea esitus – selline, millega ka ise rahul oleme. Konkursiolukorras hakkavad mängima erinevad väikseimadki nüansid, see on nagu tippsport,” rääkis kammerkoori Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav. “Kuid spordis on selles mõttes lihtsam, et see, kes finišijoone esimesena ületab on võitja – koorilaulu hindamine on keerulisem ja subjektiivsem. Kuid arvan, et võidukoori osas oli žürii sel korral üsna üksmeelene – Läti noortekoori Kamer esitus finaalis oli tõesti suurepärane.”

Collegium Musicale kava sisaldas nii esimeses voorus kui finaalis eesti heliloojate loomingut – Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür, Veljo Tormis, lisaks kõlas koori esituses ka Schütz, Messiaen ja Rahmaninov. Kohustusliku loona esitasid kõik koorid Riikka Talvitie “Même mort (2002) III Mais je suis mort.

Kõiki esitusi saab järelvaadata siit: http://yle.fi/aihe/tapahtuma/2016/09/24/v-kansainvalinen-harald-andersen-kamarikuorokilpailu-international-harald

Kõrgetasemelist rahvusvahelist Harald Anderseni kammerkooride konkurssi on korraldatud aastast 2003 ja sellel võivad osaleda segakammerkoorid, kus on 16-40 lauljat, sh osaleda on lubatud ka professionaalidel. Konkurss on saanud nime soome kammerkoorimuusika edendaja Harald Anderseni (1919-2001) järgi. Lisainfo: http://www.uniarts.fi/harald-andersen-choir-competition-2016

Eestis saab kammerkoori Collegium Musicale kuulda juba esmaspäeval, 3. oktoobril kell 19 Tallinnas Kuluurikatlas toimuval koori 6. sünnipäevakontserdil.

X