Collegium Musicale kontserdid “Ikos” seovad Pärdi ja Taveneri õigeusumüstika

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale kontserdid “Ikos” seovad Pärdi ja Taveneri õigeusumüstika

Collegium Musicale annab Nargenfestivali Pärdi päevade raames kokku neli kontserti, esimene neist toimub täna õhtul kell 18 Haapsalu Toomkirikus. Kontsertidel „Ikos“ kõlab kahe vägeva ortodoksi müstiku Arvo Pärdi ja John Taveneri muusika.

Arvo Pärti ja tema kaasaegset inglise heliloojat John Taveneri seovad mitmed kokkupuutepunktid. „Tavener pidas Arvo Pärti oma sugulashingeks. Taveneri valdavalt religioosset ja heakõlalist muusikat on tugevasti mõjutanud õigeusu teoloogia ja liturgilised traditsioonid. Tema kohta on öeldud, et ta juhatab kuulajad sügavasse vaikusse,“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav. „Kava koostades lähtusin teoste tekstidest. Teemadena on läbivad patukahetsus, surm ja lunastus. Ennekõike on kontserdid kantud aga John Taveneri mõttest, et muusika on igaühe jaoks ja muusika on palve.“

Pärdi päevade kontserdid “Ikos”:
3.09 Haapsalu Toomkirikus kell 18
4.09 Kuressaare Laurentsiuse kirikus kell 18
5.09 Paide Püha Risti kirikus kell 18
6.09 Viimsi Püha Jakobi kirikus kell 19

Piletid Piletilevist ja enne algust kohapeal.
Nargenfestivali Pärdi päevad toimuvad 2.-11. septembrini, kokku toimub Pärdi päevade raames 17 kontsert 12 paigas üle Eesti.

Collegium Musicale tegevust toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linna ja AS Ida-Tallinna keskhaigla.

X