Collegium Musicale ja nublu avasid 50. New Yorgi Eesti kultuuripäevad

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale ja nublu avasid 50. New Yorgi Eesti kultuuripäevad

New Yorgi Eesti majas toimunud 50. New Yorgi Eesti kultuuripäevade avamisel tegid esmakordselt ühise ülesastumise Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale ja nublu. Koos esitati nublu „Öölaps“. Nii koor kui nublu annavad kultuuripäevade raames New Yorgis mitu kontserti.

Eesti kultuuriminister Tiit Terik ütles kultuuripäevade avamisel, et ühe riigi ja rahva jalajälge saab mõõta erinevate mõõdupuude järgi, kuid kõige olulisem on kultuuri jalajälg. „Meie kõige olulisem ülesanne läbi aegade ja hoolimata sellest, kas siin või sealpool ookeani, on eesti kultuuri hoidmine ja selle arendamine.“

Collegium Musicale esituses kõlas kultuuripäevade avamisel ka Veljo Tormise „Pulmaliste saabumine“, Miina Härma „Tuljak“ ja Peep Sarapik „Ta lendas mesipuu poole“.

Täna kell 15 (kohaliku aja järgi) annab Collegium Musicale pop-up kontserdi #WeStayWithUkraine ja see toimub New Yorgis asuva Ukraina instituudi treppidel. Ettekandele tuleb ühtlasi Erkki-Sven Tüüri „Ukrainale“.

Pühapäeval, 4. aprillil annab Collegium Musicale 50. Eesti kultuuripäevade lõppkontserdi (Church of the Heavenly Rest, NY). Ka see toimub Ukraina toetuseks.

Tallinnas tegutsev kammerkoor Collegium Musicale on USA tuuri raames andnud juba kontserdid Annapolises ja Washingtonis. Annapolises toimunud kontserdil osalesid Marylandi riigisekretär (Maryland Secretary of State) John C. Wobebnsmith ja tema asetäitja Luis Borunda ning Eesti suursaadik USAs Kristjan Prikk ja saatkonna asejuht Margus Särglepp. Washingtonis toimus kontsert Eesti saatkonna ja Prantsusmaa saatkonna koostöös, kontserdil osalesid Washingtonis resideeruva diplomaatilise korpuse esindajad, sh Ukraina suursaadik Oksana Markarova. Mõlemad kontserdid toimusid Ukraina toetuseks.

X