Arvo Pärdi teose “Aadama itk” Poola esiettekanne

Collegium Musicale

fa-facebook

Arvo Pärdi teose “Aadama itk” Poola esiettekanne

24. oktoobril annab kammerkoor Collegium Musicale kontserti Poolas, Poznańis toimuval Nostalgia festivalil, mis tänavu on pühendatud Arvo Pärdi 80. sünnipäevale. Kontserdil kõlab ühtlasi Arvo Pärdi teose “Aadama Itk” Poola esiettekanne.

Tegemist on festivali lõppkontseridga ja selle esimeses pooles tulevad ettekandele Arvo Pärdi a cappella kooriteosed “Alleluia Tropus”, “Summa”, “Zwei Slavische Psalmen” ja “Most Holy Mother of God” ning koos oreliga kõlavad “An den Wassern zu Babeln saßen wir und weinten” ja “Da Pacem Domine”. Orelil Jakub Pankowiak. Kontserdi teises pooles on kaastegev l’Autunno kammerorkester ja ettekandele tuleb Arvo Pärdi “Salve Regina” ja “Aadama Itk”. 

Kaasaegse muusika festival “Nostalgia” toimub tänavu juba kaheksandat korda. Peamiselt on festival keskendunud kammermuusikale ja nüüdisheliloojatele. Festivali programmi koostamisel on tehtud koostööd ECMi looja Manfred Eicheriga ning kõrgetasemelise festivali programmis on olnud mitmeid ECMiga seotud muusikuid ja heliloojaid.

Kammerkoor Collegium Musicale tuli kokku 3. oktoobril 2010. aastal dirigent Endrik Üksvärava eestvedamisel. Koori abidirigent on Miina Pärn. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Pärt Uusberg jt). Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega: Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (FIN), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Mihhail Gerts jt ja orkestritega nagu Tallinna Kammerorkester, Tallinna barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester. Viie tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Soomes, Saksamaal ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. Kooril on kolm CD-d, sh CD Roxanna Panufnik „Tallinn Mass. Dance of Life“ väljaandja on tunnustatud plaadifirma Warner Classics.

Eesti Kooriühing tunnustas 2015. aasta alguses Collegium Musicalet teistkordselt „Aasta koori“  tiitliga, esmakordselt pälviti see tunnustus 2011. aasta tegevuste eest.

Koori tegevust ja kontsertreisi Poola toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Autorite Ühing, AS Ida-Tallinna Keskhaigla.

X