Collegium Musicale avab X Tallinna Bachi muusika festivali bachFest 2021

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale avab X Tallinna Bachi muusika festivali bachFest 2021

Collegium Musicale jätkab alanud aastat J.S.Bachi muusikaga – täna, 20. veebruaril kell 18 laulab Collegium Musicale Tallinna Jaani kirikus X Tallinna Bachi muusika festivali bachFest 2021 avakontserdil. Collegium Musicale esituses kõlab kaks J.S.Bachi kantaati, kaastegevad solistid ja Eesti Sinfonietta. Dirigent Endrik Üksvärav.

Lisaks Johann Sebastian Bachi loomingule on avakontserdil kavas Wolfgang Amadeus Mozarti meistriteosed ning esiettekandena Eestis Bachi kaasaegse, Michael Corretti orelikontserdid.

Esitajad:
Maria Listra (sopran)
Helina Kuljus (sopran)
Annely Leinberg (alt)
Oliver Povel-Puusepp (tenor)
Anto Õnnis (tenor)
Endrik Üksvärav (bariton)
Ulla Krigul (orel)
Aare-Paul Lattik (orel)

Collegium Musicale
Eesti Sinfonietta
Dirigent Endrik Üksvärav

Tänavune bachFest kannab alapealkirja Sädelev Bach ning toimub 20.02-24.02.2021. Festivali korraldab kontserdiagentuur Ars Musica Estonica ja festival on pühendatud Johann Sebastian Bachi loomingule. Festivali algataja on Prof. Andres Uibo, alates aastast 2021 on bachFest kunstiline juht Aare-Paul Lattik.

Tallinnas tegutsev Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori asutaja ja peadirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming. 2020. aastal tähistas Collegium Musicale oma 10. tegutsemisaastat ja andis vaatamata viiruse poolt tekitatud olukorrale 28 kontserti, sh esiettekandele tuli kokku kolme tunni jagu uut eesti heliloojate muusikat. Koori tegevust toetab Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ida-Tallinna keskhaigla.
Collegium Musicale on kolmel korral pärjatud aasta koori tiitliga (2017, 2014 ja 2011). 2018. aastal tunnustas Eesti Kultuurkapital kammerkoori ja Endrik Üksväravat aastapreemiaga eesti koorimuusika särava edendamise ning pühendunud ja kõrgetasemelise tutvustamise eest nii Eestis kui ka välismaal.

X