Collegium Musicale alustas kontserttuuri Pühal maal

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale alustas kontserttuuri Pühal maal

Foto: Luukas Üksvärav

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale alustas 8-päevast kontsertreisi Iisraelis. Täna õhtul antakse kontsert Tel Avivis, kontserdid toimuvad ka Jeruusalemmas ja Akkos.

Koos orkestriga Israel Camerata tuleb ettekandele J.S.Bach „h-moll missa“, dirigent Avner Biron (Iisrael). Collegium Musicalest astub solistina üles sopran Marie Roos. Kontserdikavas „Õhtu pärlid“ tuleb ettekandele muusika läbi erinevate sajandite, sh eesti heliloojate looming. Selles kavas kõlab ka Erkki-Sven Tüüri „Ukrainale“ ja Galina Grigorjeva „Molitva/Prayer“, viimases on viiulil kaastegev maestro Andres Mustonen.

„Laulame suurima heameelega suurvorme ja eriti just Bachi, kuid olles Eestis eemal püüame alati võimalusel ka eesti muusikat esitada. A cappella kontserdi kavas on eesti heliloojatest veel Kreek, Pärt ja Tobias. Tänavu möödub 150. aastat Rudolf Tobiase sünnist ja seeläbi tähistame seda ka Iisraelis,“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

Collegium Musicale kontserdid toimuvad 10. Eesti-Iisraeli muusikafestivali Mustonenfest Tallinn – Tel Aviv raames. Festivali korraldab MTÜ MustonenFest koos partneragentuuriga Carousel Iisraelis, koostöös Iisraeli kollektiivide ja kontserdipaikadega Tallinna linna, Kultuuriministeeriumi, Kultuurkapitali jt. toel.

Kammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori asutaja ja dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, eriti oluline on Eesti heliloojate looming. Koori tegevust toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja AS Ida-Tallinna Keskhaigla.

Collegium Musicale – kõlab hästi!

 

X