Collegium Musicale alustab koos Erki Pärnojaga kontserttuuri „Augustikuine“

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale alustab koos Erki Pärnojaga kontserttuuri „Augustikuine“

Teisipäeval, 24. augustil kell 20 annab kammerkoor Collegium Musicale kontserttuuri „Augustikuine“ esimese kontserdi Haapsalu Toomkirikus. Kauaoodatud ja kevadiste pandeemiaolude tõttu edasi lükatud ringreisi puhul on ühtlasi tegemist Erki Pärnoja uusima albumi „Anima Mea“ plaadiesitlus kontsertidega.

„Kuna album „Anima Mea“ nägi ilmavalgust ajal, mil saime muusikat vaid oma kodudes nautida, siis oleme väga rõõmsad, et antud kontserttuur Erki Pärnoja bändi ja kammerkoori Collegium Musicale taas lavale kokku toob ja saame oma ühise albumi ilmumist ka päris kontsertidega tähistada,“ ütles dirigent Endrik Üksvärav.

Pärnoja viies album „Anima Mea“ on seni tema ambitsioonikaim ettevõtmine, haarates kaasa autori käekirjale iseloomulikud mastaabid, filmiliku eepika ja eleegilise ilutunnetuse, lisades paletti kammerkoor Collegium Musicale hingepuudutavad kooriseaded. See on teos, mis tõotab kuulajad endaga uutesse sfääridesse viia.

Inimhinge ja laiemalt kõige elava ajatu müsteerium ongi „Anima Mea“ kandev tukse, vaadates egotsentrilise maailmanägemuse piiride taha, kus ei peitu küll vastused kõigele aga võib leiduda võti, kuidas kaootilise ja pööraselt muutuva maailmaga selgust ja rahu leida.

Augustikuu viimasel nädalal toimub viis kontserti erinevates Eestimaa paikades – Tõrvast Tallinnani. Kontsertkava pealkirjaga “Augustikuine: Pärt & Pärnoja” koosneb kahest osast.
Esimeses osas tuleb ettekandele Arvo Pärdi teos “Stabat Mater” esitajateks Marie Roos (sopran), Annely Leinberg (alt), Endrik Üksvärav (tenor), Egert Leinsaar (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Johannes Sarapuu (tšello).
Teises osas kõlab Erki Pärnoja “Anima Mea” esitajateks kammerkoor Collegium Musicale ja solistid, Erki Pärnoja bänd, dirigent Endrik Üksärav.

24.08 Haapsalu Toomkirik Augustikuu viimasel nädalal toimub viis kontserti erinevates Eestimaa paikades – Tõrvast Tallinnani. 

25.08 Tõrva kirik-kammersaal 

26.08 Rapla kirik 

29.08 Tartu Jaani kirik 

30.08 Tallinna Jaani kirik 

Kontsertide algus kell 20. Piletid müügil Piletitasku keskkonnas

X