Collegium Musicale 12. sünnipäevakontsert

Collegium Musicale

fa-facebook

Collegium Musicale 12. sünnipäevakontsert

Esmaspäeval, 3. oktoobril kell 19 toimub Viimsi Artiumi kammersaalis Endrik Üksvärava dirigeerimisel Collegium Musicale 12. sünnipäevakontsert. Kavas on Collegium Musicale lauljate lemmiklood, mis 12 aasta jooksul repertuaaris olnud ehk teisisõnu – ainult hitid.

Endrik Üksvärav: “Oleme seda juba mitu aastat plaaninud ja nüüd õnnestus teoks teha – kontsert, mille kava otsustavad lisaks dirigendile ka lauljad. Valiku said nad teha kogu Collegium Musicale repertuaarist ehk otsustamine toimus enam kui 100 helilooja a cappella teoste vahel. Valida sai ainult ühe loo. Tõsi, kuna see oli keeruline, siis kirjutati tabelisse kõrvalreale ka veel teine ja kolmas. See, et esikolmikus on eesti heliloojad, on rõõmustav ja ilus märk sellest, et meie heliloojad kirjutavad suurepärast muusikat ja kindlasti ka sellest, et Collegium Musicale lauljatele on eesti heliloojate looming oluline. Kõige rohkem sooviti CM12 sünnip.evakontserdil esitada Erkki-Sven Tüüri „Rändaja õhtulaulu“, järgnesid Tõnu Kõrvitsa „Stabat Mater“ ja Veljo Tormise „Kaks laulu Ernst Enno sõnadele“. Samas ei puudu sünnip.evakontserdi kavast loomulikult ka Pärt, Bach, Schütz, esindatud on ka Jaapani, Hispaania ja Lõuna-Aafrika helilooming. Ja olgem ausad – kõik lihtsalt ei mahuks kuidagi sellesse ühte kontserdisse, see on juba niigi pikk!”

Erkki-Sven Tüüri teose esikoht ei tulnud dirigendile üllatusena. „Collegium Musicale teed ristusid Erkki-Sven Tüüri loominguga juba koori esimesel tegutsemisaastal – 2011, me polnud veel aastasedki, kui laulsime tema autorikontserdil koos Hortus Musicusega ja läbi aastate oleme püüdnud Erkki-Sven Tüüri kui sümfonisti kuvandis hoida esil ka tema koorimuusikat,“  rääkis ta. „Kui lauljad oleks saanud valida ka orkestri teoste hulgast oleks ilmselt „Rändaja õhtulaul“ jaganud esikohta Erkki-Sven Tüüri „Reekviemiga“, sest ka see on meie lemmik.“  Erkki-Sven Tüüri „Reekviem kõlas viimati Collegium Musicale esituses juuni alguses toimunud kontsertuuril Kanadasse koos Hamiltoni filharmoonia orkestriga.

Kammerkoor Collegium Musicale tuli esmakordselt kokku 3. oktoobril 2010, traditsiooniliselt tähistatakse koori sünnipäeva igal aastal kontserdiga.

Piletid Piletilevist ja enne algust kohapeal.
X