CM10 – “Ülemlaul vaimsele vaprusele”

Collegium Musicale

fa-facebook

CM10 – “Ülemlaul vaimsele vaprusele”

Laupäeval, 3. oktoobril kell 20 kõlab Collegium Musicale esituses maailmaesiettekandena Timo Steineri “Ülemlaul vaimsele vaprusele”. Teose tekstid pärinevad Maurice Maeterlinkci raamatust “Tarkus ja saatus”, tekstid valis Andri Luup. Kontserdil on kaastegev Marius Peterson. Dirigent Endrik Üksvärav.

Helilooja Timo Steiner:
“Maeterlincki tekst „Tarkus ja saatus“ on minu jaoks olnud rohkem muusika kui tekst. Sõnade kõlaline lumm on muusikast kogetuga üllatavalt sarnane. Ilus, õilis, suureline… Oled justkui nõiutud, ühendatud mingisse erakordselt ilusasse voogamisse ja kaunid fraasid tiirlevad peas ja südames ööl kui päeval. See tundmus on ilmselt tingitud ka eriliselt poeetiliselt eestikeelsest tõlkest. Otsustage ise: „meie lootuste kõige malbem tuhk“, „juhtumustekobar väriseb armastusest“, „ainus inimlik kõlbluse kinnispunkt“, „on tarvis luua meie hinge välispinnale teatav kõrgendik“… Kui need poeetilised fraasid ülelugemisel jälle kokku hakkavad kõlama, moodustuvad nendest sügavalt vooglevad mõtted, küsimised meie saatuse ja tarkuse järele, a la „Kas tark ei kannata kunagi?“, „Kas ükski äike ei tumesta ta kodu taevast?“… Olen üritanud muusikaga mõnda enda jaoks olulist rida või mõtet „Tarkusest ja saatusest“ alla joonida, üle küsida, üle tunda ja kuulata.”

Kontserdiga tähistab Collegium Musicale koori 10. sünnipäeva.
Kontserdi korraldamist ja koori tegevust toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ida-Tallinna keskhaigla.

Piletid Piletilevist.
Kontserdist teeb ülekande Klassikaraadio.

X