CD "Peegel peeglis"

Collegium Musicale

fa-facebook

CD "Peegel peeglis"

Collegium Musicale esimene CD-plaat “Peegel peeglis” on kontsertsalvestus 14. juunil 2012 Tallinnas Niguliste kirikus toimunud kontserdilt, kus kõlas kahe Eesti helilooja -Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi -looming. 

Plaati saab osta Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist (Müürivahe 12, Tallinn), koori kontsertidelt ja tellida kodulehe vahendusel täites vastava tellimisvormi SIIN

Plaadi teeb eriliseks see, et tegemist on live-esitusega, selles on sees kontserdi emotsioon ja hingus. “Soovisime jagada selle õhtu muusikalisi peegeldusi ka CD-plaadi vahendusel. Oluline meie jaoks on ka see, et plaadil kõlab Eesti heliloojate looming,“ ütles koori dirigent Endrik Üksvärav.

Kontserdi pealkiri tulenes Arvo Pärdi samanimelisest teosest (Spiegel im Spiegel). Teatud mõttes  toimuski sellel kontserdil mõlema helilooja lugude peegeldamine, kusjuures eesmärk ei olnud rõhutada heliloojate helikeele sarnasust või erinevust. Eesmärk oli pakkuda kuulajaile emotsioone ja elamust ning seda läbi kahe tundeküllase Eesti helilooja sules.

Kontsert toimus koostöös Eesti Kontserdiga ja kontserdist tegi ülekande ERR Klassikaraadio. Toimetaja Mirje Mändla, helirežissöör Tanel Klesment. 

 

X