Barokiõhtu Peter Kooijga

Collegium Musicale

fa-facebook

Barokiõhtu Peter Kooijga

Laupäeval, 19. jaanuaril kell 18 on Mustpeade maja Valges saalis toimuval kontserdil „Barokiõhtu Peter Kooijga“ võimalus nautida Hollandi tunnustatud barokilaulja Peter Kooij mahedat bassihäält. Koos Kooijga astuvad üles mezzosopran Margot Oitzinger Austriast ja tenor Endrik Üksvärav. Ühtlasi on tegemist Peter Kooij juhendatud meistrikursuse lõppkontserdiga ning kuulda saab meistrikursuse parimaid.

Barokiõhtul Peter Kooijga kõlab Bachi ja Telemanni looming. Kontserdil on kaastegev barokkansambel koosseisus: Imbi Tarum (klavessiin), Tõnu Jõesaar (viola da gamba) ja Meelis Orgse (barokkviiul).

Hollandi laulja ja pedagoog Peter Kooij on olnud aktiivselt tegev paljudes kontserdisaalides üle maailma. Ta teeb regulaarselt koostööd selliste dirigentidega nagu Philippe Herreweghe ja Masaaki Suzuki. Eriliselt on Kooij spetsialiseerunud Saksa baroki sh J.S.Bachi loomingu esitamisele, tundes seda valdkonda peenete nüanssideni välja. Eestit külastab Peter Kooij esmakordselt.

Piletid: 12/8 EUR. Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Kontserdi korraldab MTÜ Collegium Musicale. Kontserdi korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Klassikaraadio ning Radisson Blu Hotel Tallinn.
 

X