Arezzos "Polifonico 2011"

Collegium Musicale

fa-facebook

Arezzos "Polifonico 2011"

Reis algas kolmapäeval, 14. septembril. Lendasime läbi Praha Rooma ja sealt edasi sõitsime bussiga Arezzosse. Jaanika tuli Amsterdamist ja Mikk Linzist. Hotelli jõudsime kella 3 paiku öösel. Administraator oskas ainult itaalia keelt. Kasutades omaltpoolt nappi hispaania keele oskust, õnnestus meil tubade võtmed siiski kätte saada. Konkursi esimene kategooria algas neljapäeval kell 10. Oleksime pidanud olema esimesed, kuid kuna buss käis veel ühest hotellist läbi ja võttis lisaks meile veel ühe koori peale, kes olgem ausad, bussi just ei kiirustanud, siis jäime konkursile hiljaks ja meid tõesteti viimasteks. Esimeses voorus oli meil kohustuslik lugu “Io mi pensai”, J.S, Bachi “Singet dem Herrn” 1 osa ning Rautavaara “Credo”. Ja mis seal salata, Bach oli vägev. Õhtul tulid meiega samas hotellis majutunud USA koori liikmed meile õnne soovima. Nende info põhjal me olevat võitnud selles kategoorias 1 koha. Võtsime õnnitlused vastu ja jäime rahulikuks. Kõlasid kommentaarid stiilis elame-näeme; võib-olla see mingi nali; mis siin ikka hõisata enne, kui ametlikku infot ei tea jne Me lihtsalt ei suutnud ega julgenud uskuda, et SEE ON NII! Sest tegelikult oligi.
Kõik ülejäänud konkursi kategooriad paigutusid reedesele päevale. Alustasime hommikul kell 10 kahest osast koosneva vooruga. Kell 14 oli kaasaegse muusika voor ja õhtul kell 21 folgivoor. See viimane oli meie jaoks paras shokk, sest meil puudus eelinfo, et see toimub õues. Lahtise taeva all. Ja sisuliselt ilma võimenduseta. Seega jäävad natuke arusaamatuks ka punktid, mis folgi kategoorias anti – nt meie Jaanilaulu naljalt kolmandast reast edasi enam ei kuulnud:)
Sellel õhtul saime teada, et pääsesime edasi Grand Prix vooru. Koos USA ja Jaapani kooriga.
Grand Prix-s meie Bach kahjuks nii hästi ei õnnestunud, kui esimesel päeval. Kuid tulemus oli vaatamata sellele väga super – saime Grand Prix II koha. Kokku saime veel kaks kategooria võitu ja preemia kaasaja muusika voorus, kus laulsime Messiaeni (peale meie keegi teine selles voorus preemiat ei saanudki).
Lõppkontserdil lauldud Crucem Tuam kõlas imeliselt!

Collegium Musicale peale lõppkontserti

X