8. veebruar MustonenFest

Collegium Musicale

fa-facebook

8. veebruar MustonenFest

Laupäeval, 8. veebruaril kell 14 toimub Niguliste kirikus MustonenFesti kontsert, kus tuleb ettekandele Alexander Knafifeli “Saalomoni ülemlaul”. Solist Patrick Demenga (tšello, Šveits). Dirigeerib Andres Mustonen. 
Koos Collegium Musicale esitavad “Saalomoni ülemlaulu” segakoor Latvija ja Rahvusooper Estonia poistekoor.

Alexander Knaifel on otsekui metafüüsik, kes lahutab muusikalise materjali tema algosadeks ning eelkõige heliks, selle lummava ilu pärast. “Minu jaoks on heli Ilu sünonüümiks. Ning Ilu on minu jaoks kõige olulisem. Ilu on kordumatus, on sisemine jõud.” Knaifeli 1990. aastail loodud teosed on mõjutatud religioossetest teemadest, peegeldades heliloooja huvi filosoofia, psühholoogia ning esoteerika vastu. Knaifel ei kasuta traditsioonilisi muusikateoste vormimääranguid nagu sümfoonia või kvartett, vaid eelistab kas pseudo-kirjeldavaid (“Madness” / “Hullumeelsus”) või religioosseid pealkirju (Agnus Dei).

Alexander Knaifeli “Chapter Eight – Canticum Canticorum” (Kaheksas peatükk – Ülemlaul) on komponeeritud vana testamendi Saalomoni ülemlaulu tekstile ning on pühendatud Knaifeli tšelloõpetajale, Mstislav Rostropovitšile. Teos on otsekui anti-kontsert, mida autor kirjeldab kui muusikat “kirikule, koorile ja tšellole”.

 

X