7.-9. september “Unustatud rahvaste retk” Liivimaale

Collegium Musicale

fa-facebook

7.-9. september “Unustatud rahvaste retk” Liivimaale

Kammerkoori Collegium Musicale kolmas retk sarjast ”Unustatud rahvaste radadel” viib koori Põhja-Lätti, liivlaste aladele.  Retk toimub vahemikus 7.-9- septembirni, sh 8. septembril antakse kontsert Riias.

Ettevõtmise aluseks on Eesti ühe mainekama ja omanäolisema helilooja Veljo Tormise (1930-2017) kuueosaline kooritsükkel „Unustatud rahvad“, mille aluseks on kuue läänemeresoome rahva runolaulud. Kavandatud kolmel kontserdiretkel läänemeresoome rahvaste aladele tuleb esitamisele läbilõige kõikidest osadest. Kontserditele on kutsutud kaasa lööma kohalikke rahvamuusikuid ja ansambleid. Esimene retk toimus 2017. aastal Soomes ja Venemaal paiknevatele Karjala aladele, teine retk viis koori 2018. aasta suvel vepslaste, ingerlaste ja karjala rahvaste juurde ning kolmas Liivimaale.

Kontserdiretk “Unustatud rahvaste radadel” kuulub EV100 välisprogrammi ja on mõeldud kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul meie väiksematele hõimurahvastele, tutvustamaks Veljo Tormise loomingut, Eesti koorilaulukultuuri ning toetamaks neid oma kultuuride elushoidmisel.

Retke korraldamine toimub koostöös soome-ugri rahvastega koostööd edendava Fenno-Ugria organisatsiooniga.

X