25. märtsi tühjasaali mälestusõhtu “Mööda linnuteed” lükkub juunisse

Collegium Musicale

fa-facebook

25. märtsi tühjasaali mälestusõhtu “Mööda linnuteed” lükkub juunisse

Anname teada, et kolmapäeval, 25. märtsil Tallinna Jaani kirikus toimuma pidanud tühjasaali mälestusõhtu „Mööda linnuteed“ ERR Kultuuriportaali ja Klassikaraadio vahendusel toimub avaliku kontserdina Tallinna Jaani kirikus pühapäeval, 14. juunil kell 19.

„Ootasime selle otsusega ja vaatasime päev korraga. Mul on heameel, et minu koorilauljad on seni terved  ja loodan, et see nii ka jääb. Mälestusõhtu edasilükkamisega soovime edastada sõnumit nii haigetele kui terevetele püsida kodus ning teha kõik meist sõltuv viiruse leviku kiireks peatamiseks. Ühtlasi kutsume üles liituma vabaühenduste üleskutsega asetada 25. märtsi õhtul koduaknale küünal“.

„Kontserdil, nüüdsel juhul 14. juunil, peateosena kõlav Arvo Pärdi „Aadama itk“ on minu jaoks kindlasti üks olulisemaid ja erilisemaid Arvo Pärdi teoseid sobitudes oma temaatikaga ka meie hetkeolukorda. Koorile ja keelpilliorkestrile loodud teose aluseks on Athose munga püha Siluani kirikuslaavikeelne tekst, kus ta kirjeldab Aadama valu
kaotatud paradiisi pärast. Aadam mõistis, mis maailmas juhtuma hakkab ja
nuttis kibedasti,“ lisas Endrik Üksvärav.

25. märts tähistab olulist ja rasket hetke eesti rahva ajaloos, mis muutis kümnete tuhandete inimeste elusid ja millest puutumata ei jäänud meist keegi. 25. märtsil 1949 viis Nõukogude võim vägivaldselt Siberisse rohkem kui 22 000 Eesti inimest, küüditatute seas oli palju lapsi ja vanureid. 14. juunil 1941 küüditati üle 10 000 eestimaalase.

14. juunil toimuva kontserdi kava jääb samaks.

KAVAS:
Arvo Pärt FRATRES
Gerta Raidma JA ME OLEME VALGUSEST TEHTUD (esiettekanne)
Arturs Maskats KESKÖÖ RIIAS
Arvo Pärt AADAMA ITK

Esitajad:
Collegium Musicale
Eesti Sinfonietta
Dirigent Endrik Üksvärav

Kontsert toimub koostöös Tallinna Kultuuriametiga.
Sissepääs TASUTA.

X