25. märts “Mööda linnuteed” – 70 aastat märtsiküüditamisest

Collegium Musicale

fa-facebook

25. märts “Mööda linnuteed” – 70 aastat märtsiküüditamisest

Esmaspäeval, 25. märtsil kell 19 toimub Tallinna Jaani kirikus kontsert “Mööda linnuteed”, mis on pühendatud 70. aasta möödumisele märtsiküüditamisest. Kontserdil kõlab Eesti tippkoori Collegium Musicale ja Eesti Sinfonietta esituses Tõnu Kõrvitsa ja Aleksander Knaifeli looming. Kontsert on kõigile tasuta.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul meenutatakse kontserdiga 70. aasta möödumist märtsiküüditamisest. “Selliseid ajaloosündmusi ei tohi unustada just seetõttu, et need tulevikus ei korduks,” lisas abilinnapea.

Kontserdil tuleb ettekandele Aleksander Knaifeli “Blažentsva” ja Tõnu Kõrvitsa teos Maarja Kangro tekstile “Seitsme linnu seitse und”. Tšellosolistina on kaastegev Alexander Hülshof Saksamaalt. Dirigeerib Endrik Üksvärav.

Dirigent Endrik Üksvärava sõnul annab kontserdil kõlav muusika kuulajatele võimaluse hetkeks aeg seisma panna – vaadata minevikku, enesesse ja unistada sellest, mis tuleb. Unistada kõigest ilusast ja igavikulisest.

Tõnu Kõrvitsa, teose “Seitsme linnu seitse und” kohta on kirjutatud “See on muusikaline muinasjutt seitsme maa ja mere taga asuvast paigast, kus linnud näevad und valgusest, mis tuleb taas igal hommikul. Teos on lugu Eestimaa looduse ilust, mida jutustavad linnud oma keeles meie õuedes ja parkides, metsades ja saludes, merelainete kohal ja roostikes, põldudel ja nõmmedel”.
Teose teksti on kirjutanud Maarja Kangro.

Alexander Knaifeli 1996.aastal kirjutatud ning Mstislav Rostropovitšile pühendatud teos “Blaženstva” tekst pärineb Piiblist, Matteuse 5:3-12. Solistid lisaks Alexander Hülshofile (tšello) ka Helina Kuljus (sopran) ja Andreas Väljamäe (bass).

1949.aasta märtsis viidi vägivaldselt Siberisse rohkem kui 22 000 Eesti inimest.
Traditsiooniliselt süüdatakse mälestusküünlad Tallinnas Vabaduse väljakul algusega kell 18.00.

Tänu Tallinna linna toetusele on kontsert tasuta.

X