14. novembril kell 19 kontsert Narvas Aleksandri kirkus

Collegium Musicale

fa-facebook

14. novembril kell 19 kontsert Narvas Aleksandri kirkus

14. novembril kell 19 anname koos barokkorkestriga Peterburist kontserdi Narvas Aleksandri kirikus. Kontserdil kõlab A. Vivaldi “Gloria”, lisaks erinevad aariad ning orkestriteosed. Dirigendid on Endrik Üksvärav ja Nazar Kozhukar. Kontsert on osa sarjast „Aleksandri hääl“, mis toimub Narva Aleksandri Kiriku taasavamise auks.

Solistid: Ursula Roomere, Helina Kuljus, Annely Leinberg ja Endrik Üksvärav.
Kammerorkester The Pocket Symphony of Saint Petersburg, kunstiline juht Nazar Kozuhar.

Kammerkoor Collegium Musicale, kunstiline juht Endrik Üksvärav.

Esmakordselt saavad kokku kaks tippkollektiivi: Peterburi virtuooside ansambel The Pocket Symphony ja Eesti kammerkoor Collegium Musicale, dirigendiks ja kontsertmeistriks rahvusvahelise kuulsusega viiuli, vioola ning viola da gamba solist Nazar Kozuhar Moskvast ning dirigent ja laulja Endrik Üksvärav tenorisolistina. Kontserdi peateos on noore Vivaldi ühe hingetõmbega kirjutatud „Gloria“, kava täiendavad J. S. Bachi aariad.

Narva Aleksandri kirik on põneva ajalooga hoone, millel on erakordne akustika. Kiriku keerulise saatuse tõttu on seni publikule avatud olnud vaid kiriku torn ning kirikusaal ise on seni olnud külastajatele suletud. Tänu kupli renoveerimisele on nüüd võimalikuks saanud külastajate kutsumine kirikusaali, kus saame korraldada kontserte ning näidata Eesti suurimale kuplile videoinstallatsiooni – elamust pakkuvat etendust.„Taevas Narva kohal“. Videoinstallatsioon kiriku kupli all räägib meile loo Narvast kui omaaegsest baroksest pärlist, sõjapurustustest, Narvast muutuvas ajas. Mineviku peatüki sulgenud Narva ärkab ja tärkab taas elule. Vesi – eluallikas avaldub nii loodusjõuna kui peenemate struktuuride kaudu. Vesi on mõjutatav, ta reageerib ja mäletab. Mõningaid vihjeid inimeste hingesuurusest toovad meieni pühakute heateod, kes on kõik kunagi olnud tavalised inimesed meie endi seast. Stsenaarium Donald Tomberg, muusika ja helid Ardo Ran Varres, video ja animatsioon Taavi Varm.

X