13. jaanuar – kontserdisarja “150 aastat laulupeost” avakontsert

Collegium Musicale

fa-facebook

13. jaanuar – kontserdisarja “150 aastat laulupeost” avakontsert

Pühapäeval, 13. jaanuaril toimub Tallinna Jaani kirikus avakontsert sarjast „150 aastat esimesest laulupeost“, kus mitmed tunnustatud kammerkoorid esitavad valiku laule Urmas Sisaski teosest „Gloria Patri“. Kontserdisari kuulub laulu- ja tantsupeo juubeliaasta programmi.

Kontserdisarja idee ühe autori, XXVII laulupeo peadirigent Peeter Perensi sõnul toovad kontserdid kuulajateni teoseid, mis on kirjutatud eesti heliloojate poolt nende 150 aasta vältel, mis lahutavad meid esimesest laulupeost.

Pühapäeval Tallinna Jaani kirikus toimuval avakontserdil esitavad Kammerkoor Collegium Musicale, Eesti Kunstiakadeemia kammerkoor, Kammernaiskoor Sireen, Neidudekoor Kammerhääled, Kammerkoor Crede ja Segakoor Noorus valiku laule Urmas Sisaski loodud 24-osalisest vaimulike laulude kogust „Gloria Patri“. Koore juhatavad Kristel Marand, Kristina Sildos, Ilmars Millers, Kärolin Orav, Taavi Hark, Karin Kuulpak, Nele Erastus ja Pärt Uusberg.

Kontserdi algus on Tallinna Jaani kirikus kell 17.00 ning pileteid hinnaga 7 eurot on võimalik osta Piletilevist ja kohapealt.

Avakontserdi korraldamist veab eest Eesti Kammerkooride Liit koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA-ga. Kontserdi kunstiline juht on Kristel Marand.

 Lisainfot kontserdisarja ja ürituste kohta leiab lähiajal laulu- ja tantsupeo kodulehelt www.laulupidu.ee.

 Kontserdisari kuulub juubeliaasta „Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta“ programmi. Kontserdisarja idee autorid on XXVII laulupeo peadirigent Peeter Perens ja laulupeo avakontserdi muusikajuht Siim Selis.

X